Przypadająca w tym roku 102. rocznica odzyskania niepodległości z powodu obecnej sytuacji nie może być obchodzona w duchu żywej, podniosłej tradycji – parad, apeli i spotkań.
Święto Niepodległości to bardzo ważny dzień w kalendarzu każdej szkoły. W tym roku będą dominowały nietypowe inicjatywy. Ważne, aby w dostępny sposób uczcić ten ważny w historii naszej Ojczyzny dzień.

Uczniowie klas I – III zapoznają się z filmem Z albumu dziadka – opowiadającym o życiu Józefa Piłsudskiego
W klasach IV – VIII – w ramach lekcji historii-przeprowadzone zostaną zajęcia – Droga Polaków do niepodległości.
W klasach IV – VI uczniowie wysłuchają opowiadania Kazimierza Szymeczki Niepodległa.
Inne informacje znajdują się również w zakładce zdalna biblioteka.
Aby szczególnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości nasza szkoła zamówiła dla wszystkich uczniów odświętne kotyliony z nazwą naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy świętować kolejne rocznice odzyskania niepodległości w tradycyjny sposób w murach naszej szkoły.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do tego, aby we wtorek 10 listopada wszystkie placówki oświatowe i polonijne wzięły udział w odświętnym wykonaniu Mazurka Dąbrowskiego. Ze względu na zdalne nauczanie, a także z powodu obostrzeń sanitarnych, wspólne śpiewanie jest zaplanowane online.

Serwis dyktanda.pl proponuje na ten rok specjalną wersję dyktanda, które o konkretnych porach będzie dostępne dla zarejestrowanych uczestników w pięciu grupach wiekowych. Obowiązuje symboliczna opłata w wysokości 1 zł, która zasili wskazane cele charytatywne. Zarówno uczniowie, jak i rodzice czy nauczyciele mogą sprawdzić swoją wiedzę z ortografii
w takim okolicznościowym wyzwaniu językowym.

Aby wziąć udział należy zarejestrować się na stronie:

Zachęcamy do udziału!