W roku szkolnym 2020/2021 rozpoczęliśmy kolejną edycję działań Akademii Przyszłości w naszej szkole. W programie uczestniczy 13 dzieci z klas I-VII. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy mogą one realizować spotkania z Tutorem, który dba o to, aby zajęcia były ciekawe i inne od tych w szkole, ale przede wszystkim towarzyszy zmianie, która w dziecku zachodzi.

Akademia Przyszłości od 2003 r. pomaga Dzieciom, które w siebie nie wierzą, mają niską samoocenę. To bezpieczna, twórcza przestrzeń, w której Dziecko spotyka się z drugim człowiekiem, dorosłym, który chce mu poświęcić swój czas i uwagę, być dla niego mądrym towarzyszem.

Akademia wyposaża Dziecko w zasoby i doświadczenia, dzięki którym może pokonać dotychczasowe przeszkody i poradzić sobie w dorosłym życiu – przede wszystkim buduje w dziecku poczucie własnej wartości.

Zasady pracy z Dziećmi w Akademii Przyszłości

Zamiast dołować – motywować i doceniać

Zamiast uczyć jednostronnie – projektować doświadczenia

Zamiast zagłaskiwać – stawiać wyzwania

Zamiast traktować z góry – dawać możliwość współdecydowania

Zamiast oceniać – zrozumieć przyczyny i na nie odpowiadać

Zamiast wytykać to, co było – patrzeć w przyszłość i dostrzegać potencjał