Dnia 19.10.2022 roku odbył się „Bieg Orląt”, w którym wzięło udział dziewiętnastu uczniów. Ideą tego wydarzenia było upamiętnienie dzieci i młodzieży, które dzielnie broniły Lwowa i zginęły w walce o wolną Polskę w latach 1918-1919. Nazwano je Orlętami Lwowskimi. 

Wydarzenie miało charakter symboliczny z dwóch powodów: dystans, który pokonały dzieci to 1421 metrów, czyli tyle ile było bohaterskich ofiar. W biegu wzięły udział 9-latki z klasy trzeciej. Grupa wiekowa nie była przypadkowa, bowiem był to wyraz uznania dla najmłodszego z „Orlątek” – poległego w tych tragicznych wydarzeniach – Janka Kukawskiego . Chłopiec był wtedy w tym samym wieku, co uczestnicy biegu. 

Każdy uczeń biorący udział w wydarzeniu otrzymał medal. Startującym w „Biegu Orląt”  kibicowała Pani Dyrektor mgr Barbara Buk oraz Pani Maria Petrymusz.