6 grudnia 2022 roku uczniowie z klas 4a i 4b wybrali się do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Na początku przewodnik w interesujący sposób opowiedział o historii komputerów, ich budowie, zastosowaniu oraz nośnikach pamięci. Pokazał różne elementy budowy dawnych i współczesnych komputerów. Uczniowie zauważyli, że starsze
komputery były większe, a niektóre składały się z trzech różnych dużych maszyn, a twardy dysk był taki duży, że można było założyć go na głowę.
Poznali też polskie komputery między innymi Odrę 1304 ELWRO, Odrę 1305 ELWRO, Mister Z80 ZEG Tychy, SMC 10 Mikrokomputer z ZKMPW ZEG Tychy.
W nagrodę za wzorowe zachowanie uczniowie mogli zagrać w różne gry na komputerach i innych maszynach.