W dniu 23 lutego 2023 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie „X Festiwal Meritum Wizji” zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Meritum” w Siemianowicach Śląskich. Motywem przewodnim konkursu była przyjaźń i był on przeprowadzony w czterech kategoriach: recytacja poezji/prozy polskiej lub obcojęzycznej, piosenka polska lub obcojęzyczna, opowiadanie lub wiersz oraz film.
W konkursie wzięło udział pięć uczennic: Natalia Kępińska (opowiadanie i recytacja poezji polskiej), Natalia Śrutek (wiersz), Maja Ziegler (recytacja poezji niemieckojęzycznej), Magdalena Pol (recytacja poezji polskiej), oraz Róża Bieda (opowiadanie). Wydarzeniu towarzyszyło wiele emocji. Reprezentantki naszej szkoły spisały się znakomicie.
W konkursie literackim dwie uczennice zajęły wysokie miejsca: Natalia Śrutek zajęła I miejsce w kategorii „wiersz” Róża Bieda zajęła III miejsce w kategorii „opowiadanie”.
Serdecznie gratulujemy laureatkom jak i wszystkim uczestniczkom konkursu, oraz życzymy dalszych sukcesów.