W dniu 29.05. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu, który uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Barbara Buk. Na początku odbyła się rozgrzewka wszystkich uczniów oraz wspólny taniec. Uczniowie byli podzieli na dwie grupy: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Młodsze dzieci pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego mogli uczestniczyć w zajęciach na basenie lub na boisku szkolnym. Starsi uczniowie w tym czasie tworzyli hasło i totem swojej klasy, które potem zostały zaprezentowane i służyły do dopingowania innych w trakcie rozmaitych rozgrywek. Klasy IV-VIII również aktywnie spędziły ten dzień. Po wykonaniu prac plastycznych uczestniczyli w grach zespołowych m.in. turniej piłki nożnej, mecz siatkówki oraz koszykówki, gra w dwa ognie oraz gra w palanta. Całemu wydarzeniu towarzyszyła niesamowita atmosfera oraz muzyka, która niejednego porwała do tańca. Na zakończenie uczniowie otrzymali mały upominek i pomimo zaciętej rywalizacji i intensywnego wysiłku fizycznego, poszli do domu z uśmiechem na twarzy.