W dniu 18.09.2023 roku klasa 3a oraz 3b miały przyjemność wziąć udział w warsztatach tanecznych, które poprowadził p. Sebastian Wiertelak (aktor teatru tańca, nauczyciel i instruktor tańca współczesnego).
Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z pełnym przygotowaniem ruchowym dla młodych tancerzy.
Zajęcia rozpoczęły się rozmową o wyobraźni, która otwiera furtkę do tańca. Następnie dzieci przeszły bardzo intensywną rozgrzewkę – były zabawy sprawnościowe, integrujące i rozluźniające grupę, ale też rozgrzanie mięśni i przygotowanie do skoków oraz przewrotów. Na czołach każdego uczestnika pojawiła się niejedna kropla potu… Z pewnością większość z uczestników nie zdawała sobie sprawy z tego, jak dużo pracy tancerz musi wykonać aby przygotować i wzmocnić odpowiednio ciało do głównych zajęć.
Po rozgrzewce dzieci krok po kroku zapoznały się z trzema kombinacjami tanecznymi, które dla większości były przede wszystkim świetną zabawą! Dzieci skradały się jak zwierzęta, mieszały w wielkich kotłach, zagarniały skarby, padały na ziemię, udawały samurajów lub robiły wykopy w powietrzu niczym mistrzowie karate. Na zakończenie uczniowie siedząc w kole, podzielili się przemyśleniami na temat „czym dla nich jest taniec?”… Pojawiły się bardzo piękne i twórcze odpowiedzi, pokazując, że wyobraźni ani ruchu nie można zamknąć w żadnych schematach 💃💖