Bezpieczny powrót do szkół

Aplikacja ProteGO Safe – wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców

czytaj więcej . . .

„Bezpieczny powrót do szkoły”. Najważniejsze zasady w nowym spocie TVP [WIDEO]

czytaj więcej . . .

„Złote rady” dla uczniów

D. Piontkowski zaprezentował też „złote rady” dla uczniów i rodziców w formie graficznej, które mają pomóc w bezpiecznym powrocie do szkół. 

Rady to:

„1. Masz gorączkę, kaszel lub inne objawy choroby, zostań w domu;
2. Często myj ręce;
3. Nie dotykaj oczu, ust i nosa;
4. Zrezygnuj z podawania ręki na powitanie;
5. Uważnie słuchaj poleceń nauczyciela;
6. Używaj tylko własnych przyborów szkolnych;
7. Spożywaj swoje jedzenie i picie;

8. Unikaj kontaktu z większą grupą uczniów, np. podczas przerw; 
9. Jeżeli czujesz się źle lub obserwujesz u siebie objawy chorobowe, natychmiast poinformuj o tym nauczyciela;
10. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa na lekcjach”.

czytaj więcej . . .

Elastyczne modele kształcenia, uprawnienia dyrektorów w sytuacji zagrożenia zarażenia COVID-19 w szkołach i placówkach, wytyczne sanepidu dla szkół i placówek, kalendarz działań legislacyjnych i informacyjnych ministerstwa edukacji – to najważniejsze tematy prezentowane podczas konferencji zapowiadającej nowy rok szkolny w okresie pandemii.

Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej przestawił dzisiaj, 5 sierpnia br. działania ministerstwa podejmowane w zakresie organizacji roku szkolnego 2020/2021. Wytyczne GIS i przepisy MEN pozwalające na elastyczne formy nauczania – to najważniejsze z działań, które pozwolą na bezpieczną naukę w szkołach.

– 1 września uczniowie wracają do szkół. A my robimy wszystko, by uczyli się w bezpiecznych warunkach. Przygotowujemy rozwiązania – wytyczne sanitarne i rozwiązania prawne, które pozwolą odpowiednio zareagować i podjąć właściwe decyzje, gdy pojawi się ognisko zakażenia – powiedział minister Dariusz Piontkowski podczas konferencji.

czytaj więcej . . .