W dniu 23.10.2020 r. dwie siostry, a zarazem uczennice naszej szkoły – Maria Śrutek i Natalia Śrutek wyjechały na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w akrobatyce sportowej do Zielonej Góry. Tego dnia jeszcze miały próbę na sali. Kolejnego dnia, tj. 24.10.2020 r. odbyła się pierwsza część zawodów – eliminacje. Na czym one polegały i jak poszło dziewczynom? Eliminacje polegają na wykonaniu dwóch układów – statyki i dynamiki. Po tym dniu wyniki Marysi i pozostałych dwóch dziewczyn z tzw. „trójki” uplasowały się na pierwszym miejscu, a Natalce wraz z drużyną na tamten moment niewiele brakowało do trzeciego miejsca. Następnego dnia – w jeszcze większym stresie – startowały. Tym razem prezentowały tylko jeden układ. Na tych zawodach padło na układ dynamiczny. Marysia z koleżankami utrzymały poziom, tym samym zostając Mistrzyniami Polski, za to Natalka wraz z zespołem spektakularnie pokonały rywalki, zdobyły brąz! Należy dodać, że Natalka startowała w kategorii wiekowej „11 – 16”, czyli o kategorię wyższą, niż Marysia (klasa II).

Maria Śrutek, Anna Słupik, Milena Piecha – dynamika w kategorii klasa II.

Maria Śrutek, Anna Słupik, Milena Piecha – statyka w kategorii klasa II.

Natalia Śrutek, Nadia Jarzębowska, Oliwia Kata – dynamika
w kategorii 11 – 16.

Natalia Śrutek, Nadia Jarzębowska, Oliwia Kata – statyka
w kategorii 11 – 16.