Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w okresie ferii zimowych.
czytaj więcej…

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie przecinek-300x4.jpg

Ferie zimowe


1. Akcja „Zima w mieście”


termin: 04.01.2021 – 15.01.2021 (I i II turnus)
(w godz.: 8:00 – 15:00)

W ramach półkolonii zimowych przewidujemy:
* zajęcia świetlicowe,
* zajęcia na basenie szkolnym,
* zajęcia sportowe na sali gimnastycznej,
* zajęcia kreatywne (plastyczno – artystyczne),
* zajęcia czytelnicze,
* szkolne kino,
* warsztaty z udzielania pierwszej pomocy,
* warsztaty robienia świec żelowych,
* warsztaty robienia mydełek,
* warsztaty „Mali chemicy”.

!!!Pierwszego dnia półkolonii prosimy o przybycie z dzieckiem rodzica/opiekuna prawnego, celem zapoznania się z regulaminem półkolonii oraz przyniesienie/wypełnienie Karty Kwalifikacyjnej Uczestnika Wypoczynku oraz Oświadczenia o stanie zdrowia dziecka.

!!Opłatę za obiady proszę dokonać przelewem – szczegółowe informacje
w zakładce „Stołówka – opłaty za obiady” – link

UWAGA:

1. Karta kwalifikacyjna – link
2. Obiady – link

2. Ferie z TVP 


Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską.
W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 

Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

3. Akcja „Ferie bez nudy” 

Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.  

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych. 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie przecinek-300x4.jpg

Wsparcie psychologiczno – pedagogiczne w okresie ferii zimowych.

Dyrekcja oraz specjaliści Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5
w Katowicach pragniemy przypomnieć, iż jako placówka nieferyjna
w sposób ciągły zapewniamy wsparcie wszystkim naszym klientom z rejonu działania. Poradnia nasza nieprzerwanie realizuje zadania statutowe. Państwo jako nasze placówki rejonowe jesteście na bieżąco informowani
o dostępnych formach wsparcia, również w obecnych, trudnych
w szczególności dla dzieci i młodzieży czasach. 

Kontakt z poradnią pod numerem 32 2035446 lub
e-mail: poradnia@ppp5katowice.eu (maile bezpośrednie do wszystkich specjalistów dostępne są na stronie www: www.ppp5katowice.eu w zakładce ZAGROŻENIE EPIDEMICZNE – dla psychologów, pedagogów, nauczycieli).

Zachęcamy również do korzystania z materiałów i informacji zamieszczanych na naszej stronie www: www.ppp5katowice.eu 
która zawiera odpowiednio pogrupowane materiały:

 1. W zakładce: „O nas”, m.in. informacje o godzinach pracy i rejonie działania
 2. W zakładce: „”Oferta”, m.in. informacje o diagnozowaniu, opiniowaniu i orzekaniu oraz o aktualnej ofercie terapeutycznej (plakat pdf.) 
 3. W zakładce: „Strefa Rodzica”, m.in. wzory dokumentów do pobrania, adresy ważnych stron internetowych, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, poradniki dla rodziców z szerokiego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego
 4. W zakładce: „Strefa Nauczyciela”, m.in. wzory dokumentów do pobrania, aktualna oferta warsztatów, poradniki, adresy ciekawych stron www, tematykę z zakresu doradztwa zawodowego
 5. W zakładce: „Strefa malucha (0-6 lat)”, m.in. poradniki, propozycje zabaw ruchowych, ogólnorozwojowych, plastycznych, bajek terapeutycznych, ciekawych i polecanych stron internetowych z materiałami edukacyjnymi i doradczymi
 6. W zakładkach: „Strefa ucznia (klasy 1-3) i „Strefa ucznia (klasy 4-6)” m.in. materiały z zakresu relaksacji, zabaw ogólnorozwojowych, ortografii, ciekawych stron edukacyjnych i poradników
 7. W zakładce: „Strefa młodzieży”, m.in. materiały z podziałem na Strefę EDU i Strefę PSYCHE, ortografii, doradztwa zawodowego oraz adresy cennych stron internetowych dla młodzieży
 8. W zakładce: „Zagrożenie Epidemiczne”, znajdują się materiały związane z radzeniem sobie w obecnej trudnej sytuacji skierowane do trzech grup: Nauczycieli, Uczniów i Rodziców
 9. Ponadto w ostatnim czasie powstały zakładki: „Skrzynka pytań i odpowiedzi – nauczyciel” i „Skrzynka pytań i odpowiedzi – uczeń”, które są formą wsparcia poprzez kontakt ze specjalistą celem uzyskania odpowiedzi na aktualne trudne pytania związane m.in. z radzeniem sobie z izolacją, motywacją do nauki, technik relaksacji czy organizacją własnego czasu. Proponujemy ponownie zachęcić w szczególności młodych ludzi do korzystania z tej formy wsparcia poprzez przesyłanie swoich pytań i wątpliwości poprzez dostępny na stronie link.  
 10. Na stronie www w Aktualnościach umieszczona jest również informacja o nowopowstałej grupie „izo? – (RE)LACJA” – jest to grupa wsparcia dla dzieci i młodzieży odczuwających brak kontaktu z rówieśnikami. Celem grupy jest aktywne radzenie sobie z ograniczeniem kontaktów, wymiana własnych dobrych praktyk, skorzystanie z podpowiedzi innych, przyjemne spędzenie czasu. 
  K O N T A K T : P O R A D N I A P S Y C H O L O G I C Z N O – P E D A G O G I C Z N A N R 5, TEL.: 32 203-54-46, osoby odpowiedzialne: ALEKSANDRA KONIECZNY-SIWY, WIESŁAWA BOCIAN-MISZTAL