Szanowni Państwo,

zachęcamy Państwa, aby w dniu 1 czerwca, w dniu święta Waszych podopiecznych, udostępnić dzieciom w ramach zajęć  krótkie nagrania z trzema ciekawymi wykładami:

– ” Spotkanie z załogowym Bitem, kapitanem Czipem i bosmanem Bajtkiem” – to krótki program przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, w którym zaprezentowane zostały rzadko lub w ogóle nie używane media analogowe takie jak: telefon, maszyna do pisania, liczydło, budzik, adapter, aparat. Krótkie opowiastki przeplecione zostały piosenkami żeglarskimi
Koncert i wykład dla dzieci, dr hab. Tomasz Huk – YouTube

– Tematyka drugiego wykładu dla rodziców i nauczycieli: „Dzieci, nastolatki i ich media” – to około 20 minutowy wykład, podczas którego przedstawione zostały wybrane zjawiska i zagadnienia dotyczące między innymi: wykorzystania smartfonów, problematycznego wykorzystania Internetu (PUI), fonoholizmu, sharentingu, FOMO, realizacji zdalnego nauczania w okresie pandemii COVID-19, choroby telewizyjnej. Zaprezentowane informacje poparte zostały najnowszymi badaniami naukowymi.  Wykład dr hab. Tomasz Huk – YouTube

– Trzeci wykład, skierowany dla starszych dzieci pt: Wiedźmin…ale jaki? – to około 20 minutowy wykład, w którym dr Tomasz Okraska opowiada o Wiedźminie, zagłębiając się w jedną z najbardziej fascynujących światów, które stworzyła popkultura. Wiedźmin… ale jaki? (dr Tomasz Okraska) – YouTube


Przygotowaliśmy również niespodziankę dla dzieci: pierwszych 50 osób, które po obejrzeniu wykładu 1 czerwca br. zaloguje się na FB Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach  https://m.facebook.com/WNSKatowice/?tsid=0.7676256471765253&source=result

i w treści napisze: Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, otrzyma całodzienne vouchery do Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko (voucher do wykorzystania do 30 września br., przeznaczony dla dzieci w wieku do 12 roku życia, jedna odpowiedź jeden voucher).