Właśnie rozpoczęliśmy kolejny tydzień przygód na półkoloniach w naszej szkole. W pierwszym dniu spotkaliśmy się z policjantem. Omawialiśmy bezpieczne zachowanie podczas spędzania wolnego czasu w różnych miejscach wypoczynku. Oglądaliśmy prezentację multimedialną przygotowaną przez naszego dzielnicowego. Kolejną atrakcją tego dnia były warsztaty pszczelarskie. Poznaliśmy życie i pracę tych pożytecznych owadów i ich rolę w przyrodzie. Kolejne spotkanie będzie poświęcone życiu i zwyczajom mrówek. Wtorek upłynął nam na zabawach konstrukcyjnych. Odwiedziliśmy krainę klocków Lego. Zabawy w gronie przyjaciół było co niemiara. Szybko upłynął nam czas, więc na pewno tu jeszcze wrócimy. W środę wzięliśmy udział w projekcji filmu pt. „Piotruś Królik 2”. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy znowu zasiąść w kinowych fotelach. W drodze powrotnej do szkoły ochłodziliśmy się pod wodną kurtyną. Dzisiaj termometry wskazują 34 C w cieniu. W czwartek mieliśmy kolejny dzień pełen wrażeń. Wybraliśmy się do sali zabaw „Nibylandia”. Mogliśmy szaleć do woli! Piątek spędziliśmy na szalonej zabawie w parku w Katowicach – Bogucicach oraz na grach i zabawach w świetlicy szkolnej. Tym razem pogoda nie dopisała.
Mamy nadzieję, że spotkamy się na półkoloniach za rok.