W dniu 17 listopada 2021 uczniowie klasy 3a mieli okazję uczestniczyć w koncercie muzycznym zatytułowanym „Kalejdoskop-Bach”. Koncert odbył się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, która mieści się przy placu Wojciech Kilara.

Uczniowie mieli okazję do obcowania z muzyką w najlepszym wydaniu oraz rozwijania wrażliwości i pogłębienia wiedzy muzycznej.

Program koncertu zawierał utwory niemieckiego kompozytora epoki Baroku, Jana Sebastiana Bacha (1685-1750).

B-A-C-H to dźwięki – całe nazwisko składa się więc na gotowy temat muzyczny. Była więc okazja do sprawdzenia, jak melodia ta brzmi na różnych instrumentach, a przede wszystkim do posłuchania wspaniałych dzieł, które napisał jeden z największych kompozytorów w historii muzyki.

Zaskakujące zestawienia barw instrumentów, zapewniły wrażenia artystyczne na najwyższym poziomie, a osobowości artystów oraz prowadzących z pewnością pomogły rozpalić w dzieciach muzyczną pasję.