W piątek w doskonałych humorach zakończyliśmy pierwszy turnus półkolonii organizowanych przez naszą szkołę. Pierwszy turnus półkolonii zimowych w Szkole Podstawowej nr 2 rozpoczął się 14.02.2022 r. szaloną zabawą w sali zabaw „Nibylandia”. ????????????‍♀️ We wtorek odbyły się bardzo interesujące warsztaty edukacyjne, których tematem był: „Fascynujący świat mrówek”. ???????? Na zajęciach dowiedzieliśmy się na temat tajemniczych owadów jakimi są mrówki, m.in jak wygląda przekrój mrowiska, jakiej wielkości jest na żywo królowa,a nawet dzięki specjalnym okularom mogliśmy zobaczyć świat okiem mrówki. W ten dzień również zorganizowaliśmy w szkole „Dzień pizzy” ????????????, podczas którego wspólnie omawialiśmy ciekawostki na temat historii pizzy oraz zakończyliśmy pracą plastyczno-techniczną wykonując razem pizzę 3D.???? Kolejny dzień upłynął nam pod znakiem sensorycznych warsztatów w kinie „Kosmos” , gdzie wykonywaliśmy własnoręcznie slime. ????Warsztaty poprzedzone były bardzo ciekawą projekcją filmową pt. ”Co w duszy gra”. ???????? W czwartek byliśmy na seansie w kinie. Obejrzeliśmy film pt. „O czym marzą zwierzęta” .???????????????????? Ostatni dzień spędziliśmy kreatywnie w sali zabaw „1000 klocków” dając się ponieść naszej wyobraźni. ????Mając do dyspozycji miejsce z taką dużą ilością klocków rozbudzaliśmy wyobraźnię przestrzenną, poprawiając przy tym zdolności manualne.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Turnusu I. ????