W tym szczególnym miejscu człowiek musi spotkać człowieka.

Uczniowie klas ósmych wzięli udział w wycieczce do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu . Muzeum utworzone zostało w 1947 r. staraniem byłych więźniów KL Auschwitz w celu zachowania „po wsze czasy” pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Pod opieką swoich wychowawców: Pani Justyny Cholewy kl 8b, Pani Katarzyny Kołodziej – Kawy kl 8a i Pana Łukasza Lesińskiego kl 8c oraz nauczyciela historii Pani Ewy Dziedzic-Węgrzyn uczestniczyli w żywej lekcji historii. Przewodnicy muzealni przekazali uczestnikom wycieczki wiele ważnych i cennych informacji. Należy takie miejsca odwiedzać ku przestrodze, by nic podobnego nie zdarzyło się ponownie oraz w hołdzie tym wszystkim, którzy stąd wyruszyli w ostatnią drogę.