Nasza szkoła, jako że po raz kolejny jest organizatorem wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży, bierze udział w konkursie na najlepiej zorganizowany wypoczynek zimowy w miejscu zamieszkania – zima 2023 pod hasłem „Ferie: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie” organizowanego przez: Wojewodę Śląskiego, Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.
Celem konkursu jest promowanie działań na rzecz edukacji dzieci i młodzieży w zakresie zdrowych i bezpiecznych sposobów spędzania czasu wolnego w miejscu zamieszkania.
Do konkursu należy zgłaszać kolaż ze zdjęć ze zrealizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych.

Poniżej nasz kolaż zgłoszony na konkurs, a do szczegółowych informacji na temat spędzonego czasu na zimowisku zapraszamy na stronę główną szkoły w zakładce Z ŻYCIA SZKOŁY:
http://www.szkola.zsp5.pl/index.php/2023/01/30/podsumowanie-polkolonii-zimowych-1/

Uczestnicy realizowali założenia konkursu, przy czym oczywiście świetnie się bawili. 🤸🏽‍♂️🧘🏻‍♀️🎨📽️ Na prelekcjach z policjantami 👮🏻👮🏻‍♂️omówiliśmy szczegółowo konieczność zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz w czasie uprawiania sportów zimowych. Podczas wypoczynku nie zapomnieliśmy o ruchu, po przecież ruch to zdrowie, czyli najlepsze ,,lekarstwo”, jakie każdy z nas może sobie sam przepisać. 🏃🏻‍♀️⛹🏻🤸🏻‍♂️Ferie to również dla nas doskonała zabawa pod każdą postacią, dlatego nie mogło jej zabraknąć, czego dowodzą uśmiechy na twarzach dzieci. 🎭🎬🎨🎲 Do zobaczenia w okresie letnim 😃