W dniach od 09 do 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Zdrowia Psychicznego pod hasłem „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka” . Aby przypomnieć uczniom, jak ważne jest zdrowie psychiczne i w jaki sposób należy o nie dbać, na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka z najważniejszymi informacjami.
W ramach profilaktyki przeprowadzono także pogadanki w klasach IV-VIII na temat stresu i sposobów radzenia sobie z nim, a uczniowie mieli okazję przećwiczyć jeden ze sposobów na wyciszenie relaksacje lub mandale. W klasach I-III uczniowie mieli natomiast okazję na oczyszczenie umysłu i zrelaksowanie się za pomocą bajkowej wizualizacji.
Uczniowie zaangażowali się także w szerzenie wiedzy na temat zdrowia psychicznego tworząc plakaty pt. „Jak dbać o zdrowie psychiczne?”