W dniu 18 października uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w zorganizowanym już po raz drugi Biegu Orląt. Bieg Orląt Lwowskich został zorganizowany przy współpracy z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Katowicach. Główną ideą tego biegu jest upamiętnienie dzielnych obrońców Lwowa – dzieci i młodzieży nazwanych Orlętami Lwowskimi, które w latach 1918 – 1919 zginęły w walce o wolną Polskę. Bohaterskich ofiar było 1421, a najmłodszy – Janek Kukawski miał zaledwie 9 lat. Dystans, który należało pokonać to symboliczne 1421 metrów. Nasi uczniowie – 30 dziewięciolatków – wykazali się ogromną determinacją i duchem walki pokonując wyznaczoną trasę. W nagrodę za włożony trud i wysiłek uczestnicy otrzymali medale i dyplomy z opisem historycznego wydarzenia. Gościem honorowym była nasza emerytowana nauczycielka – pani Maria Petrymusz przedstawiciel Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Katowicach. Wszystkim serdecznie gratulujemy!