Pierwszy turnus półkolonii za nami!

Pierwszego dnia bawiliśmy się w sali zabaw “Guliwer”. Trampoliny, labirynt zabawowy, zjeżdżalnie, dużo miejsca do biegania, strefa małych i dużych klocków, domki tematyczne, pokój sensoryczny czy miasteczko Play Mobil to atrakcje, z których mogliśmy skorzystać.
Drugiego dnia odwiedziliśmy Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych “Rafy koralowe i ekosystemy wodne”. Zajęcia poświęcone były środowisku wodnemu. Uczestnicy poznali fascynujący świat organizmów wodnych. Omówione zostały różne środowiska wodne – wody słone i słodkie, rzeki oraz jeziora. Szczególne miejsce poświęcone zostało rafom koralowym i ich mieszkańcom.
Trzeciego dnia wybraliśmy się do sali zabaw “1000 klocków”. Czekało tam na nas sporo atrakcji: piaskownica pełna klocków LEGO, miasteczko LEGO Duplo, klocki XXL LEGO Soft, tor zjazdowy dla samochodów, makiety z klocków, układanie zestawów. Prawdziwy raj dla klockomaniaków 🙂
Czwartego dnia udaliśmy się do Muzeum Śląskiego na wystawę „Spojrzenie z góry. Archiwum Wandy Rutkiewicz”. Podczas spotkania nasze spojrzenia powędrowały wysoko w góry, aby zobaczyć jak postrzegała je wybitna polska himalaistka Wanda Rutkiewicz. Zadano nam pytania w oparciu o fotografie wykonane przez Wandę Rutkiewicz: Czy ośnieżone szczyty to tylko i wyłącznie niekończące się morze bieli?
Czy nam również będą kojarzyć się ze spokojem i wolnością? Spotkanie zakończyło się pracą plastyczną w technice pastelu.
Piątego dnia odwiedziliśmy Multikino, gdzie wraz z bohaterami filmu “Kumple z dżungli” stawialiśmy czoła złym bohaterom, którzy chcieli zniszczyć dżunglę.
Oczywiście robiliśmy to w wygodnych fotelach i z popcornem w rękach. Po powrocie do szkoły pani wicedyrektor Magdalena Staroń zaprosiła nas na pokaz doświadczeń chemicznych. Było ciekawie i wybuchowo 🙂