Drugi tydzień ferii za nami. W poniedziałek grupa dzieci uczestniczyła w warsztatach kulinarnych w pizzerii „Pod Drewnianym Bocianem” w Chorzowie. Oprócz konkursów i zadań każdy miał możliwość przygotować pizzę ze swoich ulubionych składników. Wtorek spędziliśmy w Katowicach i wybraliśmy się do położonego nieopodal naszej szkoły Muzeum Śląskiego, gdzie ruszyliśmy tropem Tomka Wilmowskiego – bohatera książek Alfreda Szklarskiego. Zwiedzający otrzymują specjalny, notatnik i mają też do wykonania zadanie – w ciągu 75-minutowej wyprawy odnaleźć Tomka. W świecie wyobraźni przemierzą pięć kontynentów. Przygoda, tak jak w powieściach, staje się tu punktem wyjścia do poznania świata. Jest też konwencją, w ramach której przekazana ma być myśl, że każda kultura jest niezwykła i zasługuje na szacunek. „Na tropie Tomka” ma uczyć odpowiedzialnego i mądrego podróżowania, ale też zachęcać do tego, by w książkach szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. W środę uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych – pustynie i półpustynie oraz ich mieszkańcy w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Pobyt w zoo zakończyliśmy spacerem oglądając zwierzęta aktywne również zimą. Czwartek minął pod hasłem zabawy w sali Guliwer. Trampoliny, labirynt zabawowy, zjeżdżalnie, dużo miejsca do biegania, strefa małych i dużych klocków, domki tematyczne. Największa atrakcja czekała w piątek, a była to wizyta w Bajce Pana Kleksa. To miejsce, w którym poprzez balansowanie pomiędzy fantazją i nauką rozwija się w dzieciach chęć odkrywania świata. Można było poczuć magię kina poprzez oglądanie autentycznych kostiumów i dekoracji przeniesionych z najnowszej adaptacji „Akademii Pana Kleksa”.