29 lutego odbyło się w naszej w szkole spotkanie z podróżnikiem z grupy Trzask, panem Rafałem, który opowiadał nam o odległym afrykańskim kraju – Maroko. Pan Rafał w niezwykle ciekawy i barwny sposób zapoznał uczniów z ciekawostkami marokańskimi. W trakcie prezentacji uczniowie mogli dowiedzieć się: dlaczego kameleon zmienia kolor skóry i w jaki sposób to robi, w jaki sposób powstała Sahara, o Fezie mieście najbardziej skomplikowanym, w jaki sposób skutecznie targować się w Maroku, o jednym z największych meczetów świata – Meczecie Hassana II, oraz jak wygląda najpiękniejszy ogród świata  – Majorelle. 

Uczniowie mieli również okazję nauczyć się zakładania turbanu pustynnego. Ogromne wrażenie na uczniach zrobiły opowieści o tradycyjnych potrawach marokańskich jak również o metodzie zbierania pestek z drzewa arganowego.

Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści podróżnika, chętnie odpowiadali na jego pytania oraz aktywnie uczestniczyli w tej wycieczce do Maroka.