W dniu 3 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu, który uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Barbara Buk. Na początku odbyła się sztafeta Fair Play, w której wystartowali reprezentancie wszystkich klas od klasy najmłodszej po najstarszą, a która miała wszystkim obecnym sportowcom zwrócić uwagę na najważniejsze zasady w tym dniu – uczciwość, szacunek i zdrową rywalizację. Sportowe zmagania poprzedziła rozgrzewka wszystkich uczniów oraz wspólny taniec. Uczniowie byli podzieli na dwie grupy: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Młodsze dzieci pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego mogli uczestniczyć w zajęciach ogólnorozwojowych – gry i zabawy, tory przeszkód oraz rywalizacja międzyklasowa w „dwa ognie”. Starsi uczniowie w tym czasie uczestniczyli w prelekcji dotyczącej zdrowia. Klasy IV-VII również aktywnie spędziły ten dzień. Po wykonaniu prac plastycznych dot. tematyki prelekcji uczestniczyli w grach zespołowych m.in. turniej piłki nożnej, mecz koszykówki oraz turniej w „dwa ognie”. Całemu wydarzeniu towarzyszyła niesamowita atmosfera oraz muzyka, która niejednego porwała do tańca.
Na zakończenie uczniowie otrzymali mały upominek i pomimo zaciętej rywalizacji i intensywnego wysiłku fizycznego, poszli do domu z uśmiechem na twarzy.