14 maja uczniowie klas ósmych pojechali na wycieczkę do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.
Przewodnik zaznajomił uczniów z tragicznym losem więźniów przebywających w obozach w Oświęcimiu i Brzezince. 
Była to cenna i wartościowa lekcja historii dla naszych uczniów.
W ich pamięci na pewno długo pozostanie to miejsce, w którym „ludzie ludziom zgotowali ten los”.