Pamiętacie akcję sprzedaży magnesów?
Zebrane pieniądze przeznaczono na pomoc osieroconym dzieciom z Kenii, przebywających w ochronce fundacji Tsimba and Evy’s Children Home. Dzisiaj odwiedzili nas wolontariusze! Arnold Karisa Mwambogo po raz pierwszy zawitał do Polski. Do swojego kraju wróci z upominkami od naszych uczniów. Pani Barbara Kawa przedstawiła świetną prezentację o ciekawym afrykańskim kraju, częściowo znanym z lektury „W pustyni i w puszczy”. Zobaczyliśmy, jak ciężkie i trudne jest życie wielu dzieci …
Dużą niespodziankę sprawiła klasa 5a, wykonując piosenkę ,,Jambo bwana” w języku suahili. To była wspaniała lekcja geografii, empatii i języka angielskiego.
A my oczywiście nie zapomnimy o pomocy podopiecznym fundacji!