W sobotę, 21 maja, na terenie przy Miejskim Domu Kultury „Ligota” (ul. Franciszkańska 33) odbędzie się polsko-ukraiński piknik integracyjny. Czeka nas popołudnie pełne atrakcji, okazja do pobycia razem, spędzenia dobrego czasu na świeżym powietrzu.

Już o 13.00 śląscy kucharze, dzięki Fundacji In Corpore, będą gotować z najmłodszymi miłośnikami sztuki kulinarnej. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w kuchni – do 16.00.

O 15.00 rozpocznie się program artystyczny. Na scenie wystąpią zespoły z MDK „Ligota”: Mażoretki „Akcent”, Koło Miłośników Śląskiej Pieśni, zespoły „Nutki” i „Gama”, uczestnicy zajęć „Śpiewaj razem z nami”, Justyna Pachla i Agata Warkocz. Wystąpią również goście z Ukrainy mieszkający w punkcie recepcyjnym przy Franciszkańskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Michał Skuza wraz z zespołem.

Czeka nas też poczęstunek – ukraińskie potrawy przygotowane przez gości z Ukrainy oraz steki przygotowane przez wolontariuszy z fundacji Kodomo Egao ShienKai. 

Najmłodsi również będą się świetnie bawić. Mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych i rękodzielniczych oraz współzawodnictwie sportowym. Będzie też malowanie twarzy, animacje balonowe i dmuchana zjeżdżalnia! 

A miłośników rękodzieła zainteresuje wystawa prac Grupy „Szydełko i Druty”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Katowic!

W razie niepogody, piknik zostanie przeniesiony do sal MDK „Ligota”.

Organizatorzy: Miejski Dom Kultury „Ligota”, , Fundacja In Corpore, Punkt Recepcyjny dla Ukraińców przy Franciszkańskiej 8-10, Bank PKO BP,  Fundacja Kodomo Egao ShienKai oraz Rada Dzielnicy nr 6 Ligota – Panewniki.