Godziny pracy biblioteki:

8 – 14
9 – 15
8 – 14

W grudniu zakończono realizację projektu „Książkowe Gwiazdy” w ramach Budżetu Obywatelskiego. Biblioteka szkolna zyskała nowe oblicze.
Wymieniono oświetlenie oraz pomalowano ściany na piękny, pastelowy kolor.
Zakupiono do czytelni stół wraz z kolorowymi krzesełkami, ladę biblioteczną, 1952 książki, oraz 20 audiobooków. uaktualniono oraz wymieniono lektury.
Zapraszamy do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej!

W związku z realizacją jednego z zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 4 kwietnia 2023 roku odbyło się spotkanie z p. Waldemarem Cichoniem – autorem książek dla dzieci.
Nasi uczniowie znają już cykl przygód kota Cukierka.
Pisarz w interesujący sposób opowiadał jak narodził się pomysł napisania książki, której bohaterem jest kot, skąd czerpie pomysły oraz co trzeba zrobić, aby wydać książkę.
Uczniowie mieli możliwość nabyć książkę autora wraz z imienną dedykacją i autografem p. Cichonia. Wszystkie książki p. Cichonia znajdują się w zbiorach biblioteki szkolnej.
Zachęcamy do lektury!

Międzynarodowy projekt „Wirtualne podróże”

Grupa uczniów naszej szkoły z klas II-IV w ramach zajęć czytelniczych uczestniczy w realizacji międzynarodowego projektu „Wirtualne podróże”
www.naukawplecaku.pl/index.php/projekt-wirtualne-podroze/
Projekt zakłada kształtowanie postawy otwartości wobec świata i ludzi poprzez poznawanie geografii, przyrody i kultury różnych części świata.

NIE LĘKAJCIE SIĘ! XXI Dzień Papieski

W związku z obchodami XXI Dnia Papieskiego w naszej szkole na religii oraz godzinach wychowawczych odbyły się zajęcia poświęcone Wielkiemu Polakowi Janowi Pawłowi II. Uczniowie przygotowywali prezentacje i plakaty, a w bibliotece odbyła się wystawa książek Karola Wojtyły oraz literatury poświęconej Janowi Pawłowi II.

Polecane strony promujące książki i nowości czytelnicze:

1. encyklopedia.pwn.pl/ –   Encyklopedia PWN
  2. encyklopedia.interia.pl/ –   Encyklopedia Interii
  3. monika.univ.gda.pl/~literat/books.htm –  Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej
  4. biblionetka.pl –   Informacje o książkach
  5. www.portalwiedzy.onet.pl – Encyklopedia ONET