O programie:

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Programu szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 90.600zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Dzięki programowi zakupiono:

2 x Drukarka 3D z akcesoriami, laptopem i skaner,

Długopisy 3D z akcesoriami,

Narzędzia do realizacji nagrań dźwięku i obrazu – zestaw studyjny ( 2 x statyw, 2x softbox z gniazdem, 2 x żarówki fotograficzne, greenscreen mobilny), mikrofon nakamerowy, mikroport, statyw, gimbal, aparat fotograficzny z funkcją filmowania)

Roboty edukacyjnez akcesoriami,

Mebletj: ławki, witryna, szafy, biurko, krzesła obrotowe, regały z szufladami,

Narzędzia techniczne tj: wypalarki do drewna, pistolety do kleju z akcesoriami, stacja lutownicza z akcesoriami, zestaw do elektroniki (mikrokontrolery z czujnikami),

Klocki mini wafle oraz klocki magnetyczne,

Tablice sucho ścieralne

Apteczka i gaśnica

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki, informatyki w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.